Пресвета Богородица Словесница
На простору Карловачке митрополије у 18. веку објављено је више чудотворних икона Пресвете Богородице. Неке од њих чуване су и у манастиру Војловици. Икона која се до данас чува у манастирској цркви насликана је 1798. године. Војловички игуман Јоаникије Милковић је 1800. године писао о чудотворној и многоисцелитељној икони Пресвете Богородице која је била украшена многим платнима и захвалним даровима, што добро сведочи о поштовању које је уживала у манастиру и исцељењима која је даривала верницима. За време свог заточеништва у манастиру Војловици у време Другог светског рата, свети Николај Велимировић је саставио Молебни канон Пресветој Богородици у част њене војловичке иконе. Том приликом војловичку чудотворицу богонадахнуто је назвао Словесница.
Преподобни Григорије Војловички
Преподобни Григорије је упамћен као Синаит, односно припадник монашког покрета који је половином 14. века настао у Византији и убрзо се проширио у српску земљу. У духу тог предања, свети Григорије је морао бити строги подвижник и молитвени тиховатељ (исихаста). Његове мошти, које се и данас чувају у кивоту у манастирској цркви, први пут се помињу 1771. године. У то време његов гроб се налазио у цркви, у простору јужне певнице, али је више пута отваран и мошти су подизане. Према сачуваним подацима из архива манастира, мошти светог Григорија једно време су чуване у украшеном кивоту у цркви, на месту барокног трона са иконом светога из 1798. године, да би поново биле закопане у централном делу цркве, испред царских двери. Мошти су коначно пронађене приликом археолошких ископавања, обављених у цркви 1984. године. У контексту постојећих сумњи, потврђено је да свети Григорије Војловички не може бити идентичан са светим Григоријем Горњачким.
Водица на Наделу
Недалеко од манастира Војловице налази се извор свете воде (агиазма) који се назива Водица на Наделу. Ово свето место откривено је, према предању, када је неки човек, који је ходао помоћу штака, сањао да треба да очисти и озида бунар поред манастира те да ће се исцелити посредством воде из тог бунара. Заветујући се светој Петки, он је то учинио. Најзад је проходао и оставио штаке поред бунара. На том месту братство манастира Војловице подигло је 1890. године капелу посвећену светој Петки Римској (преподобномученици Параскеви, која се прославља 8. августа).